Baggerwerk aan de veerstoep in Tiel
No items found.
Jaartal
2025
Plaats
Tiel
Werkzaamheden
Baggeren
In opdracht van de gemeente Tiel voert Van der Lee baggerwerkzaamheden uit aan de veerstoep aan de Tielse zijde. Door sterke stroming en de aanwezigheid van kribben hoopt zand zich op in de luwte. Dit zorgt bij lage waterstanden voor problemen: de veerpont kan dan niet goed aanmeren.
Vergelijkbare projecten
Begin dit jaar baggerden we al de veerstoep aan de Wamelse kant. Daar werd 7.500 m³ schoon zand verwijderd en in overleg met Rijkswaterstaat nuttig hergebruikt als opvulling van erosiekuilen in de rivier.
Nu is de Tielse zijde aan de beurt. Hier verwijderen we circa 4.000 m³ verontreinigd zand. Omdat dit materiaal niet geschikt is voor hergebruik, wordt het per beunschip afgevoerd naar rijksdepot Hollands Diep.
De werkzaamheden worden uitgevoerd met een kraanponton, duwboot en beunschip. In overleg met Niebeek Milieumanagement en de gemeente Tiel is het werk met spoed voorbereid en ingepland. Het doel: zorgen dat de veerdienst zonder problemen kan blijven varen, ook tijdens drukke momenten zoals het evenement Appelpop in september.